Sa oled siin: Avaleht Projektid Comenius 2007-2009
Comenius - mis see veel on?

com tiitel

com lipud

logo

Sellest õppeaastast (2007-2008)  alates osaleb meie kool rahvusvahelises koolide koostööprogrammis.
Meie partneriteks on Österreichisches Gymnasium Prahas ja Bundesrealgymnasium Traun Austrias. Projekti nimeks on  Migration – impact of moving about (Ränne – vaba liikumise tulemus). Projekti eesmärk on partnerkoolide koostöö ühistel teemadel erinevates õppeainetes nagu näiteks võõrkeeled, kirjandus, ajalugu, ühiskonna õpetus, geograafia, muusika, kunst, karjääriõpe, kodulugu, jne. Selles projektis osaledes saame teada, mida arvavad teiste riikide noored õppimis- ja töötamisvõimalustest Euroopa Liidus, kuidas suhtuvad inimesed Euroopa Liitu, erinevate rahvuste omavahelised suhted. Oma kultuuri tutvustades õpime väärtustama teiste rahvaste kultuure. Tahame koostada väikese sõnastiku 3 keeles, uurida vahetusõpilaseks olemise muresid ja rõõme, viime läbi küsitluse „Kust on pärit minu esivanemad“, võrdleme eri riikide tulemusi, teeme videoklippe, joonistame, jne. Ka sinu kõik head ideed saavad teostatud, kui sa neist teada annad!!!!
Aktiivsetel projektis osalejatel on võimalus kohtuda eakaaslastega nii Tsehhis kui ka Austrias, loomulikult võõrustame partnerkoolide õpilasi ja õpetajaid ka Saaremaal.
Ole aktiivne ja sa leiad endale palju uusi sõpru.
Ootame projektis osalema 8-12 klasside õpilasi, anna endast teada saksa keele õpetajale
(ruum 204).
Mis on migratsioon ehk ränne?

Ränne ehk migratsioon on püsiv elukoha vahetus.
Ränne jaguneb kaheks erinevaks liigiks: siseränne (riigisisene) ja välisränne (riikidevaheline) ning see omakorda veel: vabatahtlikuks ja sundrändeks.
Siseränne:
1. kolima maalt linna;
2. linnast maale;
3. linnadevaheline;
4. maalt maale.
Välisränne:
1. vabatahtlik (tööle, õppima; abielu; pensionipõlve pidama);
2. sundränne (põgenemine; looduskatastroofid; küüditamine).

Ene Kööts
projekti koordinaator

comenius

vaata ka

Comenius-Project 2007 - 2009

Hariduskoostöö keskus