Sa oled siin: Avaleht Projektid KIK 2008..2012
Klassiga ööloomaaias

7. juunil läksime klassiga Tallinna loomaaeda õhtusele ekskursioonile. Ootasime seda reisi väga, sest sügisel käis meil koolis külas Aleksei Turovski, kes rääkis väga huvitavalt loomaaia loomadest, eriti suurtest kiskjatest.

Tallinnas ootas meid giid Rando Kuustik. Algul rääkis ta loomaaiaaia loomisest ning praegu sead elavatest loomadest üldiselt. Giid ütles, et kui loomaaias kõiki loomi vaadata, kulub selleks kaks ööpäeva.

Meie alustasime oma ringkäiku kakkudest. Seal oli ka üks armas kakupoiss, kes tähelepanu võitmiseks oksal kükitas ja end sirutas. Meie tegime samu liigutusi puuri ees järgi ja kõigil oli väga lõbus.

Giid ütles, et oleme tulnud loomaaeda väga õigel ajal, sest osa loomi hakkavad end liigutama alles õhtul. Nii nägime lakkhunte, okassigu ja isegi nädalaid liikumatult lebanud isane harikrokodill oli väga energiline.

Loomaaia kõige ohtlikumate loomade hulka ei osanud meist keegi šimpanse pakkuda, aga lõvid, jääkarud ja tiiger olid õiged vastused.

Iga laps leidis endale mõne lemmiku, kes lõvid, kes kure, kes pesukarupere.

Jalutasime giidiga loomaaias kaks tundi, kuid tundus, nagu oleks möödunud pool tundi. Saime küsida kõigi nähtud loomade kohta ja pidime ise vastama erinevatele küsimustele.

Meile väga meeldis loomaaias ja me ootame veel selliseid reise, sest nii palju jäi nägemata.

Airiin Ling

PILDID   Pass=OG

 

Projekti toetab